Blog

Jak si tak předčítám příspěvky na naší FB stránce Dvojplamen – cesta k sebelásce a duši a ostatních skupin, kde se řeší toto téma zjišťuji, že zaměřujeme pozornost na naše partnery na místo sebe. Je třeba tomu dát řád a změnit návyky :

  1. Je třeba si UVĚDOMIT, proč se nám věci dějí a hlavně co se nám děje – pokud se totiž necítíme dlouhodobě v našem těle dobře, je třeba to ZMĚNIT. Jinak se dobrovolně trápíme. Můžeme mít úzkosti, pocity vyhoření, ztrátu energie, deprese, nechuť k čemukoliv. To nám naše tělo a duše ukazuje, že v tom být nechce. Jsou to varovné signály těla.
  2. Musíme se ROZHODNOUT to změnit, pokud nám to nedělá dobře. Položme si otázku : „Je můj vztah opravdu takový, jaký bych chtěl/a mít do konce svého života? Buďme k sobě maximálně upřímní. Každý zná odpověď na tuto otázku uvnitř sebe. Můžete si odpovědět buď ANO nebo NE. Nic mezitím není. Pokud NE rozhodněte se to změnit. A to HNED TEĎ, jinak se dobrovolně ochuzujete o krásné prožitky, které má právo zažívat každý z nás, bez rozdílu. Je to vše pouze v naší hlavě. Často jsou to různé druhy strachů, které nám brání v rozhodnutí. Ať už strach z nejistoty, ze samoty, z pocity nedůvěry, ze závislosti, ze změny, z žárlivosti apod. Všechny druhy strachů si neseme ze života, nejvíce z dětství, kde se náš mozek naučil reagovat podle chování našich rodičů. Kolikrát jsme se snad všichni jako děti cítili, méněcenní, nedocenění, bezmocní, s pocitem, že nejsme dost dobří a že nám rodiče nedávají lásku po jaké toužíme. To vše v nás je uložené jako program a díky tomu se bojíme jako ty děti.
  3. Přitom už nemusíme, už jsme dospělí a můžeme převzít ZODPOVĚDNOST za svůj život a za to co se nám děje. Jde o to pochopit, že my tu moc máme. Všichni ji mají, jen se ji bojíme používat. Mozek se bojí změn a proto nás raději drží v něčem, v čem se nám nelíbí. Raději se budeme chlácholit, že to bude příště lepší, přesto že víme, že nebude a budeme setrvávat v něčem co už nám dávno neslouží. Protože je to pohodlnější, než udělat akci a konat, udělat změnu. Proto si řekněme DOST ! To staré co nám už neslouží NECHEJME ODEJÍT!

Napište si na papír, co vám již neslouží a čeho se chcete zbavit. Co je třeba proto udělat, jak se musíte chovat abyste znovu nepřitáhli to stejné. Většinou si totiž přitahujeme partnery, kteří mají podobné nastavení ze 70% jako my. I oni mají podobné nastavení a tak si krásně můžeme zrcadlit naše chování, dobré ale i špatné návyky. Naše strachy, bolesti, obavy. To co máme oba v hlavě uložené, přesto že se nám to u našich rodičů nemuselo líbit.

4. Mějte VÍRU, že to zvládnete a to vždy když přijdou pochyby. A ony přijdou. Připusťte si, že to může bolet, můžete mít pocity jako při odvykací kůře, kde se zbavujete např. alkoholu. Pocity zoufalství, smutku, beznaděj. Mozek je tak nastaven, bojí se změny a proto vám to dává najevo. Ale to je v pořádku. Přijměte to. Je to znamení, že to staré co vám už neslouží odchází a cíl je na dosah. Chce to jen čas. Slibte si, že vytrváte a zvládnete to. Odměnou vám bude blažený pocit, že jste to dokázali a to za to přece stojí. Vymanit se z něčeho co vám nedělá dobře a nemusí to být jenom vztah. Nikdo jiný totiž nemůže za to co se vám děje. Všechno jsme si přitáhli díky našemu nastavení mysli a našim programům z dětství. Pokud to vezmeme jako fakt můžeme to změnit a začít žít konečně život jaký si zasloužíme.