Síla a moc 🙏🙏❤❤☠🗡

Dříve jsem měla strach.😱😱😱

Strach z toho co si o mě pomyslí druzí, co si o mě řeknou, jestli jsem něco neprovedla, neřekla, nezachovala se špatně.
A i přesto, že jsem všechno dělala v nejlepším úmyslu, jsem byla pro některé nehodna lásky, odsouzena, peskovaná nebo zavrženihodná. Jen kvůli tomu, že jsem nenaplňovala představu druhých! Takže když to shrnu, jen kvůli doměnek a předsudků někoho jiného!

A víte co ? Vážně jsem se kvůli tomu kdysi trápila!

Někteří mi totiž vnucovali tak silně jejich názor, že jsem jim uvěřila, že ten jejich názor musí být pro mě samozřejmě také ten nejlepší. A že se přece také podle toho musím zachovat, že tak je to správně. A že se neumím chovat a vůbec co si jako o sobě myslím ? A kdo jako jsem ? A že nejsem dost dobrá a jiné podobné manipulativní kecy. A v tom všem jsem několik let bohužel žila. Dávala jsem druhým moc ovládat můj život a mé myšlenky! 😵😵😵

Úpřímně vám řeknu, že jsem se tím dlouho trápila a byla z toho smutná. A čím více takových lidí, tím to bylo horší. Člověk se pak bojí cokoli říct nebo se jakkoli projevit, aby ho někdo neodsoudil. A k tomu ještě moje myšlenky, které mě nepříjemně obtěžovaly a snažily se mi namluvit, že fakt nejsem dost dobrá, že jsem asi fakt divná, že raději mám mlčet a nic neříkat nebo se ani nevyjadřovat a nic nedělat. Jen aby mi zase někdo něco neřekl.

A víte v čem byla ta chyba ? Že jsem jim dovolila dát moc a sílu manipulovat mnou. Nedokázala jsem být natolik silná, abych si uvědomila, že jedinou moc a sílu nad mým životem mám já. A pokud nedovolím, aby pomluvy, reakce a chování druhých mi jakkoli ublížilo, tak už z toho přeci nemusím mít strach. Druzí potřebují cítit vaši energii, kterou se sytí, aby vás ovládnuli. Ale pokud jim ji nedáte a bude vám jedno co si kdo říká a dělá, dokážete být klidní, vyrovnaní i přesto, tak nad vami už nemají moc.😉🤔

To jako říká kdo, že se zrovna musím zachovat podle někoho jiného ? Tady někdo jiný snad rozhoduje víc o mých myšlenkách a mém chování a mém životě než já ? Kdo na sebe strhává pozornost a dokazuje druhému, že je lepší ? Kdo tady má nějaký problém ? Kdo chce mít z toho profit, že já se budu cítit špatně ? Kdo mě to chce ovládnout a vzít mi mou energii ?

Když jsem si tohle všechno uvědomila, přestala jsem se bát ! Zjistila jsem, že se nikdy nezavděčíte všem a vždy budou lidi, kterým na vás bude něco vadit. Proto nemá smysl se takovými lidmi zatěžovat. 🙏

Přestaňte jim dávat svou energii a oni ztratí svou moc. Samozřejmě konstruktivní kritiku je fajn si vyslechnout, může nám být přínosem.

Ale je třeba si pamatovat.

Nejsem a nikdy nebudu jako kdokoli jiný, vždy budu originální a svá/ svůj. Budu mít názor a chování podle svého nejlepšího vědomí a svědomí i přesto, že se to někomu nebude líbit. Pokud se to někomu nelíbí, je to pouze jeho názor, podle jeho nastavení. Nikdo nemá můj mozek, neprožil to co já, má úplně jiné myšlení a uvažování a proto je logické, že se lidé chovají jinak a mají odlišné názory. A tak to máme úplně všichni na této planetě. Nikdy se nemůžeme chtít zavděčit všem ani to nejde, je to nemožné!!! Můžou to chtít ostatní s námi myslet sebelépe, ale ne vždy je jejich názor pro nás ten nejlepší.

Proto se tím netrapte!

Nenechte si namluvit, že jste špatní, když máte jiný názor. Stůjte vždy při sobě, pokud víte, že jste jednali podle svého nejlepšího vědomí a svědomí bez účelu komukoli ublížit. Pokud to někdo neunese, že jste jiní nebo jste se zachovali jinak, než někdo očekával, bohužel. To se stává, je to normální. Každý svým chováním může prožívat své lekce, které ho posunují dál, ať už k uvědomování si svých hranic nebo k tomu, že příště se můžeme zachovat jinak. Ale vždy podle sebe, jak to cítíme nejlépe.

Naučme se také přijímat druhé, každý jsme jiný a každý má právo řešit si věci tak, jak uzná za vhodné. Nikdo neví co má dané chování způsobit za reakci v budoucnosti. Všechno se přeci děje tak jak má. Pokud to jen trošku jde a neohrožuje nás to, buďme vstřícní, chápavý a tolerantní k druhým a hlavně k sobě ❤.

S láskou Marky