Dvojplamenný vztah: Když se Setkávají Dva Ohně

Dvojplamen je termín, kterým se často označuje vzájemné propojení a silné pouto mezi dvěma lidmi. Tento vztah je často spojován s hlubokým porozuměním, silnou chemií a vzájemnou přitažlivostí. Jak se může vztah stát dvojplamenem a co to znamená pro ty, kdo jsou zapleteni?
Definice Dvojplamenu
Dvojplamenový vztah se často popisuje jako spojení dvou duší, které jsou si vzájemně předurčeny. Tato spojitost může překročit běžné hranice romantického vztahu a zahrnovat hluboké emocionální a spirituální propojení. Dvojplamenový vztah může být intenzivní a někdy i výzvou, ale mnoho lidí pociťuje, že je to cesta k osobnímu a duchovnímu rozvoji a málokdy tato dvojice spolu vydrží.
Charakteristické Rysy Dvojplamenného Vztahu
 • Silná Chemie: Dvojplamenové spojení je často provázeno silnou chemií a přitažlivostí na všech úrovních – fyzické, emocionální a mentální.
 •  Vzájemné Porozumění: Dvojplamenové páry mají tendenci dobře rozumět sobě i svému partnerovi na hlubší úrovni. Často mají schopnost vnímat myšlenky a emoce druhého.
 •  Výzvy a Růst: Přestože může být spojení velmi obohacující, dvojplamenný vztah může přinést i výzvy. Tyto výzvy jsou často považovány za příležitost k osobnímu růstu a transformaci. Často si mohou tito partneři zrcadlit své bolesti, traumata a rány z dětství, převzaté vzorce chování a své programy. V první fázi partneři obviňují ze svých problémů vždy toho druhého.

Neuvědomují si, že cesta k uzdravení vede přes nalezení sama sebe. Přes pochopení, odpuštění a přijetí.

Proto může být cesta s dvojplamenem tolik bolestivá. Na jednu stranu můžete totiž cítit velmi silné pouto domova a na druhou se vám partner neustále vzdaluje a nedokážete se domluvit.

Jak Rozpoznat Dvojplamen
Rozpoznání dvojplamenu může být někdy obtížné. Někteří lidé věří, že se setkají se svým dvojplamenem v průběhu života, zatímco jiní mohou mít více dvojplamenných spojení. Několik signálů může naznačovat, že jste našli svůj dvojplamen, jako je okamžité spojení, synchronicita a výše uvedený pocit domova. Tento vztah nenechá ležet kámen na kameni a důkladně vás prověří z obou stran.
Péče o Dvojplamenný vztah
Důležité je chápat, že dvojplamenné vztahy mohou být náročné a vyžadovat úsilí od obou stran. Samozřejmě, že i ostatní vztahy se zakládají na tomto principu. Komunikace, otevřenost a vzájemný respekt jsou klíčové pro udržení zdravého nejen dvojplamenného spojení. Je třeba hledat příčiny problémů u sebe a neobviňovat partnera. Zastavit se a místo útoku hledat odpovědi sám v sobě.
 • Podívat se na svá vnitřní zranění a ptát se:
 • Proč mi to, co nyní partner dělá, vadí ?
 • Proč se tak cítím ?
 • Co mi to připomíná ?
 • Co mohu udělat, aby mi to nevadilo ?
Pokud se s partnerem bavíte o tom co vám vadí, komunikujte otevřeně o svých pocitech. Neobviňujte ani nevyčítejte. Nedávejte za vinu partnerovi, to že se cítíte špatně. 
On není zodpovědný za vaše pocity. Jste to pouze vy. Někdy je velmi obtížné přiznat si, že to co nám na druhém vadí, je pouze naše. Může to být právě náš program, vzorech chování, zranění nebo křivda z minulosti. A proto do toho zasahuje ego a brání se, protože je mu to povědomé a zná to. A naším úkolem je to rozklíčovat, posvítit si na to pochopit a změnit.
Známé přísloví říká“ “ Pokud chceš změnit svět, změň sám sebe.“
A není to jen holá fráze. Zažila jsem si to na vlastní kůži a prošla si tímto dvojplamenným, transformativním vztahem 5 let. Přiznám se vám, že jsem si myslela, že se z toho nikdy nedostanu. Byla jsem nešťastná, protože jsem nemohla být s ním ani bez něj. Poukazoval na všechny mé bolesti a rány a já neuměla zůstat ani odejít. Nakonec však všechno skončí a člověk musí přijmout realitu taková jaká je, i když to moc bolí. Napsala jsem o tom příběh Ze závislé partnerky průvodkyní sebelásky.
Závěr
Dvojplamenový vztah může přinést hlubokou lásku, pochopení a transformaci. Je to cesta, která může otevřít nové perspektivy a vést k osobnímu a duchovnímu rozvoji obou partnerů. Přestože může být vztah výzvou, mnoho lidí považuje setkání se svým dvojplamenem za jedinečný a osudový zážitek. Děkuji tomuto vztahu, že jsem nyní silnější. Našla jsem sama sebe. Pochopila co mě tento vztah naučil.
Pro ty, kteří se nyní nachází na této cestě a chtějí na sobě pracovat, jsem připravila 21 denní pracovní eBook. 
Zde popisuji krok po kroku svoji cestu, která mě zbavila závislosti na mém dvojplameni ( samozřejmě je i pro ty, kteří mají pocit, že nežijí v harmonickém vztahu a chtějí to změnit ). Naučil mě sebelásce, odpuštění a přijetí. A dokonce jsem si přivolala do svého života takovou realitu, o které jsem dlouhou dobu jen snila.
To jak bude vaše realita vypadat, vždy záleží jenom na vás a na vašem rozhodnutí!
S láskou
Je průvodkyní sebelásky, certifikovanou lektorkou meditačních cvičení a vnitřních technik pro nalezení rovnováhy mezi tělem a duší. Skrze vědomé dýchání, meditace a osvědčené techniky, vede s láskou klienty do prožitků, kde se napojují sami na sebe, aby uzdravili svou duši a tvořili život v radosti a hojnosti. Jejím příběhem se inspirujte zde Ze závislé partnerky průvodkyní sebelásky . Marky je autorka transformativního online eBooku Jak překonat bolest z rozchodu a odpoutat se , díky kterému již inspirovala spoustu lidí, jak se uzdravit, osvobodit a být tvůrcem svého života.
Komentáře
 1. Jan ZÁMEČNÍK napsal:

  Dobrý den mám svůj dvojplamen partnerku láska dvojplamenu je nejsložitější vztah je potřeba se držet stále ve středu jinak to nemůže fungovat a my to zdárně žijeme

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • NAJDI ODPOVĚDI NA SVÉ OTÁZKY

  Všechno zlé co se nám děje, nás nějakým způsobem probouzí. Všichni do jednoho máme právo žít život o jakém sníme. Musíme se však naučit dělat nové věci, opustit ty staré, vyléčit si své bolesti a hlavně si věřit. Někdy potřebujeme trochu popostrčit, dodat odvahu nebo nasměrovat na správnou cestu. A proto vás chci inspirovat, aby se i Vám mohli dít zázraky.

 • Nejnovější články
 • Kategorie
 • Potkáme se na Facebooku.