Máte hezký vztah se svými rodiči ? Podívejte se na svoje vzorce chování.

Každý z nás nese dědictví minulosti. Nejde jen o genetické informace předané z generace na generaci, ale také o subtilní, ale mnohdy silné vzorce chování, které ovlivňují naše každodenní životy. Tyto vzorce jsou jako tichý průvodce, který nás provází skrze život a formuje naši identitu. Předávají se z rodičů na děti a dále do dalších generací, tvoříce tak neviditelný most mezi minulostí a přítomností.
Zrození tradic
Každá rodina má své tradice. Může to být způsob, jakým slaví svátek, rodinný rituál před spaním nebo způsob, jakým se vyjadřují city. Tyto tradice jsou jako nitky spojující jednotlivé generace. Jsou to vzpomínky na minulost, které se stávají součástí našeho každodenního života.
Vzorce chování se často předávají nevědomky. Děti pozorují své rodiče a vnímají jejich reakce na různé situace. Tyto reakce se stávají jejich vlastními vzorci chování a jsou přenášeny do budoucích generací. Například pokud rodiče řeší konflikty agresí, je pravděpodobné, že i jejich děti budou mít tendenci k agresivnímu chování.
Kruh života
Předávání vzorců chování je jakýmsi kruhem života. Děti kopírují chování svých rodičů, aniž by si toho byly vědomy, a později, když sami stanou se rodiči, předávají tyto vzorce dál svým vlastním potomkům. Tento cyklus se opakuje znovu a znovu, až do té doby, kdy někdo rozhodne, že je čas ho zlomit.
Změna a růst
Zlomení tohoto cyklu vyžaduje odvahu a vědomí. Je to proces, který začíná tím, že člověk začne zkoumat své vlastní vzorce chování a uvědomí si jejich původ. To může vést k pochopení, že některé z těchto vzorců nejsou prospěšné a mohou být dokonce škodlivé.
Někdy může být nezbytné vyhledat odbornou pomoc, aby člověk překonal vzorce chování, které mu znemožňují dosáhnout šťastného a naplňujícího života. Terapie a podpora od rodiny a přátel mohou hrát klíčovou roli v procesu osobní změny a růstu.
Nové dědictví
Když se člověk rozhodne změnit své vzorce chování, otevírá se mu možnost vytvořit nové dědictví pro budoucí generace. Může se stát průvodcem pro své potomky a předat jim nejenom pozitivní vzorce chování, ale také schopnost se učit a růst. Nemusíte na nic čekat! Můžete již nyní nahlédnout na svou vnitřní oběť a transformovat ji.
Tímto způsobem se kruh uzavírá a otevírá současně. Předávání vzorců chování z generace na generaci je neustálý proces, který formuje naši identitu a ovlivňuje naše životy. Je to poklad z minulosti, který nás provází skrze život a zanechává stopu v našem srdci. Díky transformaci začnete žít vědomější život a nemusíte neustále dělat chyby jako vaši předkové.
Odpuštění a přijmutí
Velmi důležitým krokem v našich životech je pochopení, že i naši rodiče a prarodiče dělali všechno pouze tak jak uměli nejlépe. I když nám se to může jevit opačně. Nemá smysl se na ně za to, celý život zlobit.  Vystupte z role oběti a nedávejte svou moc vašim myšlenkám a událostem, které se stali v minulosti. Ubližujete pouze sobě!  Můžete to nyní změnit. Odpuštění a přijetí je tím nejsilnějším krokem, který vás může přivést na cestu k novému poznání. Jste na něj připraveni ? Vyzkoušejte si takovou meditaci na odpuštění a přijetí sami, jako například Pavla, která mi poslala tuto zpětnou vazbu.
Recenze: 
Milá Markétko, moc ti děkuji za úžasnou meditaci, která mi otevřela srdce a uvolnila těžké okovy, které mě držely. Měla jsem velmi špatný vztah se svou maminkou. Nerada jsem za ní chodila a pokud jsem musela, kvůli hlídání dětí nebo narozenin, vždy jsme se pohádaly během, krátké chvíle. Nesnášela jsem tato setkání a nechtěla za ní chodit. Vnitřně mě to však moc bolelo. Po tvé meditaci jsem bulela jak malá. Musela jsem meditaci zastavit, abych to rozdýchala a pak jsem pokračovala. Dlouho ve mě ještě tento proces probíhal. Podívala jsem se poprvé v životě na svou mámu jinak. Stalo se něco neuvěřitelného. Když jsem za mamkou šla, tak jsme se poprvé v životě nepohádaly. Dívala jsem se na ni více s pochopením a láskou. Moc ti děkuji za to co děláš.
Pavla
Je průvodkyní sebelásky, certifikovanou lektorkou meditačních cvičení a vnitřních technik pro nalezení rovnováhy mezi tělem a duší. Skrze vědomé dýchání, meditace a osvědčené techniky, vede s láskou klienty do prožitků, kde se napojují sami na sebe, aby uzdravili svou duši a tvořili život v radosti a hojnosti. Jejím příběhem se inspirujte zde Ze závislé partnerky průvodkyní sebelásky . Marky je autorka transformativního online eBooku Jak překonat bolest z rozchodu a odpoutat se , díky kterému již inspirovala spoustu lidí, jak se uzdravit, osvobodit a být tvůrcem svého života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • NAJDI ODPOVĚDI NA SVÉ OTÁZKY

    Všechno zlé co se nám děje, nás nějakým způsobem probouzí. Všichni do jednoho máme právo žít život o jakém sníme. Musíme se však naučit dělat nové věci, opustit ty staré, vyléčit si své bolesti a hlavně si věřit. Někdy potřebujeme trochu popostrčit, dodat odvahu nebo nasměrovat na správnou cestu. A proto vás chci inspirovat, aby se i Vám mohli dít zázraky.

  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Potkáme se na Facebooku.