„Proč se to děje zrovna mě ?“, ptáte se

Možná prožíváte ve svém životě situaci, která se vám nelíbí. Nevíte co máte dělat. Hledáte otázky na své odpovědi. Možná i trochu pomoc.
„Proč zrovna já ?“, říkáte si.
Kdysi jsem si naivně myslela, že musím zažívat pouze hezké dny. Ty ostatní pro mě nebyli dost dobré, protože jsem se v nich necítila vůbec dobře. Cítila jsem se nemilovaná, neschopná nebo jsem prožívala vnitřní bolesti. Kolikrát jsem se přistihla, že si říkám: „Má smysl žít?,  Proč se to děje zrovna mě ?“
Poznáváte se ?
Časem jsem si uvědomila, že i ty „nepříjemné“ chvíle patří do našeho života. Tyto momenty nás nutí na sobě pracovat. Probouzí nás. Můžeme si díky nim uvědomit, jaký žijeme život a pokud se nám to nelíbí, můžeme to změnit. Nezáleží na tom co se kolem nás děje, ale na tom jak k dané situaci přistupujeme. Všechno zlé je pro něco dobré a tyto dny mají pro nás velký přínos.  I když to tak vůbec v dané chvíli vůbec nevypadá.
Podívejte se do vaší minulosti na události, které vypadali „neřešitelně“.  Jak se to vyřešilo s odstupem času ?
Tyto chvíle využijme jako bránu do našeho podvědomí. Podívejme se na to, co neustále před sebou nebo světem schováváte.  Jsou to naše bolesti, křivdy, zranění, strach , hněv, zlost apod. Jako malé děti jsme tyto situace neuměli zpracovat. Neuměli jsme se bránit. Nemohli říct svůj názor nebo se projevit. Proto jsme potlačovali sami sebe. Abychom byli tou hodnou holčičkou nebo chlapečkem.  Zůstalo to v nás a stále tyto staré rány volají o pomoc. A my je pořád potlačujeme, bojíme se jich, nevěnujeme jim  pozornost a ony rostou.
Až přijde znovu tato chvíle, ZASTAVTE SE. Uvědomte si to, co se vám děje. Dejte tomu POZORNOST. Tyto „nepříjemné“ pocity, chtějí  být VIDĚNY. 
Podívejte se pravdě do očí. Zeptejte se sami sebe: „Proč se takto cítím ?“, „Co bych měl/a vědět ?“,  Zamyslete se.  Možná zjistíte, že jsou to staré programy z dětství. Můžete slyšet slova, která jste slýchávali. Vidět nezpracované emoce, bolesti, křivdy. Poslouchejte své nitro. Neutíkejte od toho, přijměte to.  Je třeba si na tyto programy posvítit, pochopit je a transformovat. Jinak se budou stále a častěji opakovat.
Časem zjistíte, že jste pouze potlačovali sami sebe. Nebo se neuměli vyjádřit. Báli jste se . Schovávali. Nebyli k sobě upřímní. Buďte tedy k sobě upřímní alespoň nyní, uleví se vám.
Pouze my jsme tvůrci našeho života a my určujeme jak nás daná situace ovlivní.
Je průvodkyní sebelásky, certifikovanou lektorkou meditačních cvičení a vnitřních technik pro nalezení rovnováhy mezi tělem a duší. Skrze vědomé dýchání, meditace a osvědčené techniky, vede s láskou klienty do prožitků, kde se napojují sami na sebe, aby uzdravili svou duši a tvořili život v radosti a hojnosti. Jejím příběhem se inspirujte zde Ze závislé partnerky průvodkyní sebelásky . Marky je autorka transformativního online eBooku Jak překonat bolest z rozchodu a odpoutat se , díky kterému již inspirovala spoustu lidí, jak se uzdravit, osvobodit a být tvůrcem svého života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • NAJDI ODPOVĚDI NA SVÉ OTÁZKY

    Všechno zlé co se nám děje, nás nějakým způsobem probouzí. Všichni do jednoho máme právo žít život o jakém sníme. Musíme se však naučit dělat nové věci, opustit ty staré, vyléčit si své bolesti a hlavně si věřit. Někdy potřebujeme trochu popostrčit, dodat odvahu nebo nasměrovat na správnou cestu. A proto vás chci inspirovat, aby se i Vám mohli dít zázraky.

  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Potkáme se na Facebooku.