Rozpad nefunkčních vztahů

Poslední 2 roky pozoruji ve svém okolí velký rozpad nefunkčních vztahů. Dosavadní modely přestávají být funkční. Dochází k tak zvané transformaci vztahů a celý tento princip nádherně zapadá do koncepce tohoto světa. Celá planeta Země vibruje ve vyšších frekvencích, všechno co se má rozpadnou se rozpadá, veškeré války, boje, strachy ustanou. Přirovnala bych to k předporodním bolestem. Kdy rodička prožívá velké bolesti před příchodem svého děťátka.

Pojďme se spolu na ty naše vztahy podívat více do hloubky.

Díky naučeným vzorcům chování lidé vstupují nevědomě do vztahů, pro uspokojení základních potřeb. Hledají zde převážně to, co se jim v dětství nedostávalo. Lásku, pochopení, toleranci, naplnění a přijetí. Většinou očekávají od partnera, že hlavně on jim poskytne ten láskyplný domov, plný harmonie, péče a přijetí. Zapomínáme však na to nejdůležitější. Pouze my sami máme své štěstí ve svých rukou a nejdříve se musíme naučit milovat a přijímat takoví jací jsme. Uzdravit veškeré křivdy, zranění a bolesti. Teprve potom, můžeme vést vědomý a plnohodnotný život, bez zbytečných obviňování, výčitek a problémů.

To se ale na začátku nekoná. A je to tak v pořádku. Každý si musí projít svým růstem a zažít všechny tyto vztahy, aby si uvědomil sám sebe. Díky vztahům rosteme. Stáváme se moudřejšími, dospělejšími a chápavějšími. Ujasňujeme si své hranice a podstatu svého bytí.

Kolikrát jsme viděli pohádky, kde princ vysvobodí princeznu, tu si vezme za ženu a žijí spolu šťastně až do smrti. A tím pohádka končí. Žádné hádky, žádné problémy, žárlivost, nevěra nebo jiné vztahové problémy, které jsme mohli zažít. A tento vzorec nás může provázet celý náš život. Můžeme se po tom cítit nenaplnění a nešťastní, protože „naše pohádka“ se nekoná. Dostáváme se totiž v partnerství do problémů, ale v pohádkách přeci problémy nejsou. A proto můžeme mít pocit, že je něco špatně.

Ve škole nás neučili, že vztahy jsou především o laskavé komunikaci a růstu. Stojím si za tím, že každý partner i člověk v našem životě má pro nás velmi důležitý význam a velký podíl na cestě k duchovnímu růstu. Jsme každému učitelem nebo žákem a navzájem si ukazujeme to, na čem máme právě v danou chvíli pracovat. Vztahy, které bývají nejvíce bolestivé jsou v konečné fázi ty nejlepší, pro náš osobní a duchovní růst. A věřte mi, že vím o čem mluvím. Napsala jsem svůj příběh do eBooku Ze závislé partnerky průvodkyní sebelásky, právě po takovém to vztahu.

Zkuste přijmout fakt, že každý vztah je pro nás vodítkem k našemu nitru a příležitost k našemu růstu. Je naším vlastním zrcadlem a ukazuje nám vlastní programy, zaběhnuté chování, naše přesvědčení, které jen my sami můžete změnit a po té se můžeme posunout. Prošla jsem si velmi silnou transformací a napsala o ni eBook:  „Jak překonat bolest z rozchodu a odpoutat se„. Popisuji zde krok po kroku, jak jsem na sobě pracovala v období po rozchodu, kdy jsem si sama se sebou nevěděla rady a hledala cestu k vysvobození. Našla jsem klíč nejen k osvobození své duše, ale hlavně jsem poznala samu sebe, nastavila si pevně své hranice, poznala jsem co chci a rozhodla se vzít svůj život do svých rukou. Od té doby se kolem mě začali dít postupné „zázraky“. Mé vztahy i okolnosti se změnili.

V tuto chvíli, pokud si projdeme všemi těmi bolavými vztahy a zjistíme se, že už jsme se posunuli a je čas, může přijít vztah vědomý. Ten už není o manipulaci, ovládání, boji a neustálých hádkách. Když jste totiž v souladu sami se sebou, víte už kým jste, co od života očekáváte, ctíte a respektujete sebe i ostatní a umíte už být i sami, v tu chvíli může přijít vědomý partner, který to má nastavené stejně.

A co je to ten vědomý vztah ? Je  to láskyplný vztah, ve kterém oba partneři vidí smysl společného růstu. Společně se doplňují a respektují, plně si důvěřují a ctí jeden druhého. Jsou si vědomi své cesty, zkušeností a proto žijí bok po boku, jako muž a žena, bůh a bohyně.

Když se dva lidé spojí se záměrem společného růstu, ať už mentálního, duchovního nebo emocionálního, celý jejich vztah se ubírá k něčemu vyššímu, než jen k uspokojení potřeb každého z nich. Takové partnerství je cestou evoluce a společně mají možnost vyrůst mnohem dále, než kdyby šli po cestě sami. Oba obdrží za to ve vztahu hluboké naplnění a dlouhodobou spokojenost.

Na místo klasického vztahu, kde mají partneři tendenci růst potlačovat. To je jeden z mnoha důvodů, proč v dnešní době spousta milostných vztahů nefunguje. Ovládáním, manipulací, diktováním a nerespektováním utlačujeme partnera, ale hlavně sami sebe. Ve vztazích dochází k  boji o moc, ale nikdo nevyhraje. Buď jsou oba vítězové nebo oba poražení.

Buďte si vědomi, že každý člověk si nese svá zranění a své vlastní vzorce chování z předchozích vztahů. Buďte oba připravení na to, že právě tato znamení minulosti budou odhalena. Na základě Vašich zkušeností pak budete reagovat, podle Vašeho vnitřního nastavení. Můžete využít laskavé komunikace, kde partnerovi nastíníte Vaše vnitřní rozpoložení a vysvětlíte mu to, co se ve vás odehrává. Mluvíte tím pádem o sobě a svých zranění na místo obviňování a výčitek. Na základě Vašich reakcí poznáte, zdali jste se ve svém růstu posunuli nebo ne.

Vím, že cesta ke změně nebývá vždy jednoduchá, ale věřte, že stojí za to!

 

S láskou

 

Je průvodkyní sebelásky, certifikovanou lektorkou meditačních cvičení a vnitřních technik pro nalezení rovnováhy mezi tělem a duší. Skrze vědomé dýchání, meditace a osvědčené techniky, vede s láskou klienty do prožitků, kde se napojují sami na sebe, aby uzdravili svou duši a tvořili život v radosti a hojnosti. Jejím příběhem se inspirujte zde Ze závislé partnerky průvodkyní sebelásky . Marky je autorka transformativního online eBooku Jak překonat bolest z rozchodu a odpoutat se , díky kterému již inspirovala spoustu lidí, jak se uzdravit, osvobodit a být tvůrcem svého života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • NAJDI ODPOVĚDI NA SVÉ OTÁZKY

    Všechno zlé co se nám děje, nás nějakým způsobem probouzí. Všichni do jednoho máme právo žít život o jakém sníme. Musíme se však naučit dělat nové věci, opustit ty staré, vyléčit si své bolesti a hlavně si věřit. Někdy potřebujeme trochu popostrčit, dodat odvahu nebo nasměrovat na správnou cestu. A proto vás chci inspirovat, aby se i Vám mohli dít zázraky.

  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Potkáme se na Facebooku.